Aktualności Aplikacje GrySKLEP Forum Kontakt

Android iPhone Bada Java Symbian Windows Phone

Android, recenzje, aplikacje
2011-06-17
APN Widget - sposób na niższe rachunki


Internet mobilny jest coraz tańszy i popularniejszy, ale i tak słono nas kosztuje. Warto więc ograniczyć naszemu telefonowi dostęp do sieci, szczególnie, gdy system pobiera dane bez naszej wiedzy...

Android niestety potrafi często korzystać w niekontrolowany sposób z naszego internetowego łącza, pobierając choćby aktualizacje. Jeżeli korzystamy z sieci 3G, to warto skorzystać z jednego z wielu narzędzi, które pozwolą nam na wyłączenie (lub włączenie) dostępu do internetu 3G (a w jednej z polskich sieci ponoć nawet już 4G).

APN On-Off Widget to narzędzie z którego korzystam w zasadzie od pierwszego spotkania z Androidem. Jak sugeruje nazwa programu, aplikacja jest widgetem, który warto umiejscowić na głównym miejscu naszego pulpitu. Kliknięcie na widget powoduje włączenie lub wyłączenie internetu (co sygnalizowane jest odpowiednim kolorem ikonki). Aplikacja po w momencie włączenia zamienia ustawienia konfiguracji internetu w telefonie na swoje własne (inaczej mówiąc - wyssane z palca). Telefon korzystając z niepoprawnych ustawień nie nawiązuje połączenia z siecią. Co najważniejsze, korzystając z APN On-Off wyłączamy tylko internet mobilny, ale dalej możemy bez obaw korzystać z sieci WiFi, jeżeli jesteśmy w jej zasięgu. Program jest darmowy i moim zdaniem po prostu obowiązkowy. Zdarza się, że niektórzy użytkownicy mają problemy z działaniem tej aplikacji na swoim telefonie, w Android Market mamy jednak wiele podobnych aplikacji, więc wtedy można poszukać innego programu (APN Droid, APN Switch, itp.).


Ocena użytkowników Android Market:

Ocena Mobils.pl:


Tagi:
Android, aplikacje, recenzje, aplikacje - narzędzia,

Podobne informacje:
Blast Monkeys - bananowy świat
Bluetooth File Transfer - Twój Android będzie doskonalszy
Cover Orange - Angry Birds w odstawkę?
Smack That Gugl - prosto i przyjemnie
Guitar Hero

Komentarze:


Brak komentarzy...


Dodaj komentarz:

Treść komentarza*:


Twój podpis*:

Twój e-mail:

przepisz wyraz z obrazka obok*

*) - pola wymaganePARTNERZY:
Baza telefonów, recenzje, opinie Przydatne programy i aplikacje Java na telefon
(c) 2005-2011 Mobils.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacje o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.