Aktualności Aplikacje GrySKLEP Forum Kontakt

Android iPhone Bada Java Symbian Windows Phone

Android, recenzje, aplikacje
2011-05-10
Dropbox - synchronizacja plików w chmurze


Dropbox to kolejna aplikacja, którą powinniśmy mieć w swoim telefonie.

Dropbox jest usługą umożliwiającą synchronizowanie plików między wieloma różnymi urządzeniami. Do dyspozycji mamy 2GB przestrzeni dyskowej w tzw. "chmurze" (2GB są darmowe, za większą pojemność trzeba zapłacić). Klienta Dropboxa możemy zainstalować na komputerze stacjonarnym na Windowsie, Macu czy Linuksie oraz na urządzeniach mobilnych na iPhonie, iPadzie, Androidzie, Windows Mobile i Blackberry. Do konta możemy dostać się także z poziomu strony internetowej. Największą zaletą dropboxa jest więc jego elastyczność i możliwość obsługi wielu platform. Ponadto Dropbox jest zintegrowany z wieloma aplikacjami, które umożliwiają szybki upload zdjęcia, dokumentu, nagrania audio, filmiku na nasz własny serwer. Wystarczą dwa tapnięcia.

Zastosowania Dropboxa można wymieniać długo. W prosty sposób możemy udostępnić zdjęcia znajomym. W menu kontekstowym wybieramy "share" i "copy a link" a następnie wklejamy link do maila lub do wiadomości w komunikatorze. Zamiast linka możemy wygenerować kod QR. Wystarczy zainstalować aplikację "shareQR" z marketu. Wtedy z łatwością stworzymy kod prowadzący prosto do danego pliku.

Kolejną interesującą funkcją Dropboxa jest współdzielenie folderów ze znajomymi. Możemy utworzyć folder do którego dostęp będzie miało kilku użytkowników Dropboxa. Każdy z nich będzie mógł edytować wszystkie znajdujące się tam pliki.

Wykorzystanie Dropboxa zależy w dużej mierze od naszej kreatywności. Biorąc pod uwagę, że cała usługa jest darmowa grzechem byłoby z niej nie skorzystać.

Ocena użytkowników Android Market:

Ocena Mobils.pl:


Tagi:
Android, iPhone, aplikacje, recenzje, aplikacje - narzędzia,

Podobne informacje:
Robot Unicorn Attack
Dixel - Słownik języka francuskiego
Photosynth
Monopoly Here And Now: The World Edition
AVPlayer - pliki video na iPhone

Komentarze:


Brak komentarzy...


Dodaj komentarz:

Treść komentarza*:


Twój podpis*:

Twój e-mail:

przepisz wyraz z obrazka obok*

*) - pola wymaganePARTNERZY:
Baza telefonów, recenzje, opinie Przydatne programy i aplikacje Java na telefon
(c) 2005-2011 Mobils.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacje o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.