Aktualności Aplikacje GrySKLEP Forum Kontakt

Android iPhone Bada Java Symbian Windows Phone

Android, recenzje, gry
2015-08-04
Angry Birds 2 - wściekłe ptaki w nowej odsłonie


Trudno w to uwierzyć, ale w tym roku minie już 6 lat od wydania pierwszej części Angry Birds. Czy jednak Angry Birds 2 to faktycznie dopiero druga część tej kultowej gry?

Na szczęście w ciągu tych 6-ciu lat mieliśmy okazję pograć w kilka, o ile nie kilkanaście, odsłon gry. Wściekłe ptaki nie tylko latały, wystrzeliwane z procy, ale także ścigały się samochodami (Angry Birds Go!), czy walczyły między sobą (Angry Birds Fight!).

Angry Birds 2 to jednak powrót do korzeni, czyli klasycznego niszczenia fortyfikacji zbudowanych przez świnie, które ukradły ptasie jaja. Nowa odsłona gry wita nas znacznie bardziej dopieszczoną, kreskówkową grafiką. Postępy naszych działań widzimy na mapie, na której wędrujemy coraz dalej, pokonując kolejne poziomy gry. Pierwsza nowość, którą zauważymy, jest taka, że kolejne ptaki nie ustawiają się kolejno do wystrzelenia, ale możemy je wybierać samodzielnie za pomocą kart, umieszczonych w lewym-dolnym rogu ekranu. Co ciekawe, w trakcie gry możemy zdobywać nowe karty, z nowymi ptakami. I tu też jest niestety niemiłe utrudnienie - niecelne strzały powodują, że ubywa nam kart i czasami będziemy musieli je dokupić (za prawdziwe pieniądze lub wirtualne kryształy, które zdobywamy podczas gry).Kolejną zmianą w stosunku do wcześniejszych wersji gier jest to, że na planszach mamy do zniszczenia po kilka konstrukcji - kolejne konstrukcje pojawiają się po zniszczeniu poprzedniej.

Czy nowe Angry Birds ma jakieś słabe strony? Dla mnie ta gra jest trochę za bardzo przeładowana różnymi dodatkowymi elementami oraz animacjami, które jakby na siłę chciały urozmaicić rozgrywkę, która tak na prawdę czasami trwa krócej niż pojawiające się animacje pokazujące kolejne osiągnięcia, zachęcające do zalogowania się do Facebooka, itp.

Angry Birds 2 to z pewnością gra znacznie bardziej dopracowana i urozmaicona. Mamy niemal te same główne zasady gry co wcześniej, a więc dla fanów serii, ta gra będzie z pewnością kolejną okazją do szybszego rozładowywania baterii smartfonów czy tabletów.


Ocena użytkowników Android Market:

Ocena Mobils.pl:


Tagi:
Android, iPhone, gry, recenzje, gry zręcznościowe,

Podobne informacje:
Funners - zabawny świat wirtualnych stworzeń.
Angry Birds Go - wściekłe ptaki w samochodach!
Best Drum Kit - mobilna perkusja
Scamps - stare dobre kulki w nowym wcieleniu
APN Widget - sposób na niższe rachunki

Komentarze:


Brak komentarzy...


Dodaj komentarz:

Treść komentarza*:


Twój podpis*:

Twój e-mail:

przepisz wyraz z obrazka obok*

*) - pola wymaganePARTNERZY:
Baza telefonów, recenzje, opinie Przydatne programy i aplikacje Java na telefon
(c) 2005-2011 Mobils.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacje o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.