Aktualności Aplikacje GrySKLEP Forum Kontakt

Android iPhone Bada Java Symbian Windows Phone

Android, recenzje, gry
2014-01-15
Funners - zabawny świat wirtualnych stworzeń.


Dawno temu na świecie królowało Tamagotchi, później zaczął się szał na POU, a czy dzisiaj tą grą, w którą będą się zagrywać wszyscy, będzie Funners?

Funners to "kolejna wariacja" na temat opieki nad wirtualnym zwierzakiem. Jak zarzekają się autorzy gry, Funners nie jest jednak kolejnym klonem POU, a jest wzorowany głównie na wcześniejszych grach autorów - wydanej w 2004 (!) roku gry Java - Furry, wydanej cztery lata później kolejnej gry java - Dowcipas oraz jej flashowej wersji dostępnej pod adresem Dowcipas.pl. Wydaje się, że Funnersom najbliżej do tej ostatniej gry.

Tak więc w grze opiekujemy się okrągłym stworkiem - Funnersem. Do naszych zadań należy karmienie stworka (zapewniam, że o nakarmieniu nie zapomnimy, gdyż Funners w wyraźny sposób daje znać o swoim pragnieniu jedzenia), dbanie o jego zdrowie (w czym pomoże nam uprawianie sportu lub wypicie napoju energetycznego) oraz o humor. Humoru jednak jest wskażnikiem, który najtrudniej będzie podnieść, gdyż na jego poziom mają wpływ różne cykliczne czynności. I tutaj dochodzimy do unikalnych cech gry. Na kolejnych levelach gry pojawiają się różnego typu przeszkadzajki - najpierw zobaczymy muchę, później będziemy musieli podbijać balona, odstraszać pająka, czy wbijać w ziemię kreta... Są to bardzo fajne dodatki, które zdecydowanie uatrakcyjniają grę. Interakcja z nimi pozwoli nam na zdobywanie punktów i kolejnych leveli oraz podnoszenie humoru.
Największy wpływ na humor ma jednak... robienie kawałów innym graczom! Tak, Funers oferuje funkcję, której nie znajdziemy w żadnej innej grze. Podczas zabawy pojawiają się na ekranie stworki innych graczy, które nas pozdrawiają. Jeżeli szybko klikniemy na odwiedzającego nas stworka, będziemy mogli zrobić mu kawał. Możemy zrobić jeden z czterech kawałów - rzucenie dynamitem, oblanie farbą, zgniecenie młotem lub... zamienienie przeciwnika w świnię :) Kawały to na prawdę unikalna i fajna cecha gry.Poza kawałami mamy jeszcze opcję Fun polegająca na wykonywaniu zabawnych i relaksujących czynności, jak puszczanie i rozbijanie baniek mydlanych, gra w trzy kubki, a nawet gra na gitarze. Opcja sport, pozwalająca nam podnieść Health, to również ciekawe sportowe zabawy, jak szybkie kręcenie się stworka, podbijanie głową piłki oraz podnoszenie ciężarów. Gra oferuje podgląd Statystyk On-line oraz zdobywanie osiągnięć (za pomocą Game Center dla iOS lub Google Play Services dla Androida). Z pewnością będziemy często także odwiedzać i oceniać profile innych graczy.

Standardowo, jak chyba w każdej tego typu grze, musimy zdobywać monety - otrzymujemy je każdego nowego dnia, zdobywając nowy level oraz oczywiście grając w jedną z wielu mini gier. W przypadku Funners możemy zagrać w sześć, całkiem ciekawych, mini-gier. Za zdobyte pieniądze możemy kupić w sklepie jedzenie, czapki, okulary, zmienić swój look&styl (czyli kolor lub fryzurę), czy dodatkowe akcesoria jak muchołapkę, spray do czyszczenia ekranu lub gąbkę, przydatną do umycia się gdy staniemy się ofiarą... dynamitu lub farby.Funners jest bardzo symaptycznym stworkiem, szczególnie jeżeli uda nam się podnieść Humor, gdyż ze wzrostem humoru stworek zyskuje wiele nowych, zabawnych ruchów.

Gra oferuje kolorową i bardzo miłą dla oka grafikę, umilającą rozgrywkę muzykę oraz sympatyczne efekty dźwiękowe, do których należą różne odgłosy i mowa stworka, w tym najczęsciej słyszane "O yeahhh!" i "I am hungry!". Funners niestety jest tylko w angielskiej wersji językowej, ale zrozumienie zasad rozgrywki raczej nie będzie wymagało znajomości angielskiego, może poza kilkoma podstawowymi słowami.

Funners dla mnie definitywnie zastąpił POU i teraz jest to zdecydowanie moje Tamagotchi numer 1. Funners znajdziemy za darmo na Androida w Google Play oraz również za darmo na iPhone oraz iPada w iTunes.


Ocena użytkowników Android Market:

Ocena Mobils.pl:


Tagi:
Android, iPhone, gry, recenzje, iPad,

Podobne informacje:
Angry Birds Go - wściekłe ptaki w samochodach!
Best Drum Kit - mobilna perkusja
Scamps - stare dobre kulki w nowym wcieleniu
APN Widget - sposób na niższe rachunki
Blast Monkeys - bananowy świat

Komentarze:


2014-02-18 11:56

Emek
bardzo fajna gra bo nie nudzi się jak POU. Mój login to fun55634
2015-12-14 11:58

wero
znacznie lepsza niż Pou, wogóle najlepsza gra z wirtualnym zwierzakiem na Androidzie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza*:


Twój podpis*:

Twój e-mail:

przepisz wyraz z obrazka obok*

*) - pola wymaganePARTNERZY:
Baza telefonów, recenzje, opinie Przydatne programy i aplikacje Java na telefon
(c) 2005-2011 Mobils.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Informacje o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.